22 marca 2015

HANSA-LLOYD-GOLIATH WERKE - PROSPEKT Z 1937

Witajcie! W związku z tym, że od kilku dni przebywam na wyjeździe, a z Internetu korzystam gościnnie, to będzie krótko. Jakiś czas temu w Nowościach w autoArchiwum zaprezentowałem prospekt Hansy. Pieczątka przedstawicielstwa na Małopolskę Wschodnią we Lwowie dodaje mu niewątpliwie uroku. Jednak nie to jest w nim intrygujące. 

Poszukując bowiem informacji na jego temat nic sensownego nie znalazłem. Owszem, jest mnóstwo informacji o spółce Hansa-Lloyd, są nawet zdjęcia modeli 1100, 2000 i luksusowego 3500. Tymczasem na ostatniej stronie prospektu jako producenta podaje się Hansa-Lloyd-Goliath Werke, a samochody mają charakterystyczny romb Borgwarda. Czyli to co opisano jak osobne "twory" tu jest jako jedno. Najbliżej dzisiejszego prospektu było hasło "Hansa-Lloyd und Goliath-Werke" jednak pod nim umieszczono zdjęcia samochodów bez charakterystycznego rombu na grillu. Zagadkę zostawiam Wam drodzy Czytelnicy. Rok wydania prospektu to 1937.

Pieczątki Unii Strażackiej ze Lwowa. Niedawno jeden z Czytelników podesłał mi linka do już (niestety) zakończonej aukcji folderu tej firmy. Sprzedany został za ponad 200 zł, ale uważam, że wart był tej ceny. Oprócz zdjęć motopomp były też zdjęcia ówczesnych wozów strażackich wyprodukowanych przez UnięBrak komentarzy:

Prześlij komentarz