14 lutego 2015

NOWOŚCI W ARCHIWUM #29

Tak jak przypuszczałem, w polskim Internecie przewaliła się fala pretensji i rozpaczy po konkursie Blog Roku. Całą tą sytuację obserwowałem "z zewnątrz", dzięki czemu łatwiej jest mi wyciągnąć wnioski. Konkurs jest dobrowolny i nikt nikomu nie każe brać w nim udziału. Zasady moim zdaniem też są najlepsze z możliwych. Dlaczego więc tyle złych emocji? To nie konkurs jest winien, a blogerzy (często finaliści poprzednich edycji), którym zwyczajnie odbiła palma i którzy gnoją osoby początkujące w blogowaniu. Zapomnieli już, że kiedyś też podrzucali linki do swoich wpisów gdzie tylko się dało i hejtowali wszystkich i wszystko. To hermetyczna klika, nadludzie którym wszystko wolno, a kwas jaki wytwarzają każdego roku negatywnie wpływa na wizerunek Konkursu. Szkoda. Tymczasem dziś jest czas na Nowości, które doszły do kolekcji w ostatnich 2 tygodniach.

Dzisiejszy wpis jest o tyle inny od poprzednich, że zdjęcia musiałem wykonać telefonem. Nie wyszło źle, ale jednak pozostanę przy zdjęciach robionych aparatem

Na początek - gama modelowa Mercedesa z 1938 roku. Prospekt jest w języku polskim! Więcej o nim przeczytacie w Czytelni wkrótce



Gama modelowa MG





Miałem ostatnio szczęście na Saaby. Do kompletnych serii brakuje już coraz mniej




Dwa najnowsze prospekty Mercedesa CLA: Shooting Brake i Orange Art Edition. Do kompletu 2 pocztówki



Fiat




Hyundai



Renault i Dacia



Ford Focus, Seat Arosa i Otoyol Iveco (prospekt po polsku)



To już koniec. Nie było tego za wiele, ale wysyłka 2 paczek trochę się opóźniła, a jedna z nich została ukradziona przez pocztę. Tak więc czekajcie na następne Nowości :)


2 komentarze:

  1. Ten prospekt Mercedesa to prawdziwy skarb. Dla niewtajemniczonych oczywiście należy wyjaśnić, że najcenniejsze w nim nie jest samo to że jest przedwojenny, ale to że jest po Polsku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już jutro będzie można zajrzeć mu do środka, we wpisie o polskich prospektach przedwojennych

      Usuń