2 sierpnia 2014

NOWOŚCI W ARCHIWUM #15

Jak już wspomniałem w ostatnim "odcinku" nowości wakacje to czas odpoczynku i wyciszenia się. Na portalach aukcyjnych "wiszą" wciąż te same aukcje, a kupujących jak na lekarstwo. Wykorzystałem szansę i wyhaczyłem piękną kolekcję prospektów Volvo. Wszystkie w stanie jakby wczoraj z drukarni wyszły. Pachnące, lśniące i prawie za darmo. Nie wziąłem jednak pod uwagę tego, że poczta wakacji nie ma i koszt przesyłki z Niemiec pochłonął cały budżet przeznaczony na zakupy do autoArchiwum. Niemniej jednak była to jedna z tych okazji, których przepuścić po prostu nie wolno. Nowości w dzisiejszym wpisie to nie tylko Volvo, ale też parę innych, nie mniej interesujących prospektów. Popatrzmy zatem.


Zaczynamy od pierwszego prospektu Polskiego Fiata 125p. Najbardziej pierwszego z pierwszych. Rozkładany prospekt przedstawia bowiem egzemplarz jeszcze prototypowy, który możemy poznać po braku wywietrznika na słupku C.

Kolekcja prospektów Volvo

Do kolekcji trafiły również i Mercedesy kapitalnie uzupełniając luki w seriach. Prospekt A-Klasy to pierwsze (premierowe) wydanie z 1997 roku
2x Baby-Benz. Oba w trakcie premiery miały swoich gorących zwolenników i równie gorących przeciwników. Taki mały Mercedes? A jednak czas pokazał, że oba z nich znalazły swoje miejsce na rynku i w postaci kolejnych generacji w ofercie Mercedesa są do dziśDaewoo Racer, czyli znany u nas Kadett E. Ciekawostką jest emblemat, będący modyfikacją znaczka Pontiaca. W kolekcji autoArchiwum są już Opel Kadett, Chevrolet Monza i Daewoo Racer. Do kompletu brakuje jeszcze Vauxhalla Astra i Pontiaca Grand Prix Na koniec 3 najnowsze prospekty z grupy Fiat Chrysler Automobiles: Lancia Ypsilon Elefantino (w wersjach Lime, Watermelon i Coconut), Jeep Renegade oraz Fiat 500L Beats EditionBrak komentarzy:

Prześlij komentarz