1 marca 2014

NOWOŚCI W ARCHIWUM #4

Ostatnie 2 tygodnie to 28 nowych prospektów w kolekcji autoArchiwum. Tym razem nie jest ich zbyt wiele, ale Porsche 911 Targa w pudełku, czy Mercedes CL w twardej oprawie ratują sytuację. Dlaczego wyróżniłem tego Mercedesa? Otóż jest to jeszcze model C 140, lecz już z nową nazwą CL (wcześniej SEC i S Coupe). Co ciekawe: od samego początku layout prospektu praktycznie się nie zmienia, a zmiany kolejnych faceliftingów dokonywano retuszem. Pokaz zatem czas zacząć...


Na pierwszym zdjęciu mamy 4 prospekty, które darzę szczególnym sentymentem: jeden z najładniejszych i najbardziej stylowych prospektów Lancii, wydrukowany w całości na grubym papierze o strukturze przypominającej papier czerpany, dwa prospekty Mercedesa w twardych oprawach oraz dość rzadki prospekt "czeskiego Porsche" czyli Skody 110 R Coupe (rozkładany w plakat). Ponadto do kolekcji dołączyłem kolejny numer Christophorusa.
Uzupełnienie kolekcji o prospekty Renault i CitroenDwa różne prospekty camperów Karmann Mobil (baza Volkswagen T4), Kamaz (także i osobowa Oka), BMW Serii 7, 2x Peugeot oraz Saab (rozkładany do dużego formatu)

Trzy jednokartkowe foldery Opla Movano w specjalistycznych zabudowach. Mino, że awers nawiązuje layoutem do serii prospektów Opla, to są one wydane przez producentów tych zabudów.Dziś już rzadko spotykane prospekty Mercedesa 190 E: 2.3-16 oraz 6-cylindrowego 2.6Europejski prospekt Jeepa Grand Cherokee Model 2014 (druk we Włoszech, ten egzemplarz w języku polskim)Prospekty Porsche: 911 i Cayenne S Diesel jako uzupełnienie serii w kolekcji i unikat w postaci pięknego wydania Porsche 911 Targa (więcej o tym prospekcie tutaj)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz