8 marca 2018

LANCIA - OKAZJA ZA 6,90 EURO

Dlaczego warto regularnie śledzić rynek? Bo czasem można upolować świeżą i dorodną okazję. Wciąż jeszcze zwykli śmiertelnicy nie wysprzątali swoich strychów i piwnic do końca. Wciąż znajdują tam wiele dla siebie niepotrzebnych rzeczy. Co z takimi zrobić? Oczywiście można wystawić na aukcję. A nuż ktoś kupi. To największa grupa sprzedawców, u których można nabyć na prawdę dobre sztuki za pół ceny. A czasem nawet i taniej. Jak na przykład 7 prospektów Lancii za 6,90 euro.

Oferta "Kup teraz" dostępna była od niespełna 5 minut, kiedy na nią trafiłem. Niecałe 30 złotych za 7 prospektów Lancii, wśród których taka pojedyncza Thema 8.32 z silnikiem Ferrari jest już więcej warta. Takie "złote strzały" nadają koloryt życiu kolekcjonera i cieszą podwójnie. 

Sprzedający nie bardzo wiedział jak wycenić swoje strychowe znaleziska, bowiem obok Lancii również za 6,90 euro wystawił inny zestaw - tym razem Fiata z modelami Punto, Uno i chyba Marea jakaś. Nie był on warty nawet połowę tej kwoty. 

Szukajmy zatem dalej, wymieniajmy się, no i przypominam o II Giełdzie Prospektowej, która odbędzie się już za trochę ponad miesiąc. A tam to zdobyć można niejedną dorodną sztukę do kolekcji!

Wracając do Lancii. Zestaw jest na prawdę dobry, choć dopiero teraz przy pisaniu tekstu zauważyłem, że robiąc zdjęcia zapomniałem o siódmym prospekcie: Lancia Beta Coupe. Ech, roztargnienie.

Oto cały zestaw:Sfotografowałem dla Was w całości prospekty z zestawu. Pooglądajcie sobie:

Lancia Delta (wszystkie wersje, z HF Integrale na czele). Rok 1989
Lancia Delta HF Rallye Turbo. Rok 1989


Lancia Delta Gran Turismo. To właściwie zwykła Delta 1600 GT, ale rozbudowane Gran Turismo Sondermodell brzmi bardziej wyjątkowo. Rok 1988


Lancia Prisma Symbol


Lancia Thema 8.32. Wyjątkowy model z silnikiem Ferrari. Taki samochód niedawno sprzedawał ze swojej kolekcji Rowan Atkinson
Lancia. Gama modelowa z 1992 roku


2 komentarze:

  1. Piękne i legendarne auto :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne prospekty, to niepojęte że Fiat zniszczył taką markę... Za to już nigdy go nie kupię.

    OdpowiedzUsuń