3 kwietnia 2015

SZYBKA WRZUTA: MERCEDES IN ALLER WELT

Tak zwane prospekty propagandowe, wydawane raz na jakiś czas przez różnych producentów nie cieszą się zbytnią popularnością wśród kolekcjonerów. Właściwie są to foldery ze zbiorem dokonań firmy, kilkoma zdjęciami i to wszystko. Ani nie można ich uznać za program produkcyjny, ani za prospekt dedykowany konkretnemu modelowi, a wiedza merytoryczna jaką sobą reprezentują jest raczej znikoma i oparta na zachwycaniu się nad samym sobą. Dziś jednak przedstawię Wam prospekt propagandowy, którego treść nie tylko stanowi jedno z cenniejszych źródeł wiedzy o producencie z tamtego okresu, ale też "dorobił" się miana kultowego, szczególnie w Niemczech. Mowa tu o "In aller Welt" Mercedesa. To nie jest ani zwyczajny magazyn, ani typowa "propagandówka". "In aller Welt" to publikacja, w której Mercedes zaprezentował swoją ówczesną sytuację na świecie, swoją wizję na przyszłość i co najciekawsze dla nas - wielbicieli motoryzacji - kilka stron poświęcił na zdjęcia swoich pojazdów w różnych zakątkach świata.


Prezentowana dziś publikacja nie była jedyną z serii "In aller Welt", lecz to konkretne wydanie z końca lat 80-tych cieszy się szczególną popularnością wśród kolekcjonerów. To właściwie taki "must have". Na 80 stronach producent przedstawił swoją historię, proces projektowania swoich pojazdów, ich produkcję, rozwój technologiczny i wizję przyszłości. To tak w skrócie. Zresztą popatrzcie sami:

Mercedesy na świecie:

Przypuszczalibyście wcześniej, że to bardzo popularne zdjęcia Mercedesa SL nie zostało zrobione w Niemczech, a w... Kenii?Jest i polski akcent


Mercedes G podczas przeprawy "promowej"...
Przyszłość wg MercedesaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz