23 lutego 2015

TOYOTA LAND CRUISER CYGNUS & LEXUS LX 470

Dziś po ponad roku czytacie ostatni post z serii Poniedziałków z Azją. Oczywiście nie oznacza to, że prospekty japońskie, chińskie czy po prostu azjatyckie w ogóle nie będą pojawiać się w Czytelni. Będą, ale nie jako regularny cykl. Na zakończenie cyklu postanowiłem wybrać prospekty luksusowego i prestiżowego SUV-a - Toyoty Land Cruiser Cygnus i jej amerykańskiego odpowiednika - Lexusa LX 470. Samochód co prawda bazował na Land Cruiserze serii 100, jednak wprowadzone zmiany podniosły komfort podróżowania kosztem właściwości terenowych pierwowzoru. Cygnus także z wyglądu już na pierwszy rzut oka wygląda dostojnie i elegancko. Popatrzmy zatem na dwa prospekty: japoński Toyoty i amerykański Lexusa.


Jak już wspomniałem we wstępie Cygnus bazuje na Land Cruiserze serii 100 produkowanej w latach 1998-2007 i był jego luksusowym odpowiednikiem. Cygnus jako Toyota dostępny był w Japonii. W Ameryce zaś i wybranych krajach występował jako Lexus LX 470 (druga generacja serii LX). Prezentowany dziś japoński prospekt Cygnusa wydany został w formacie dość nietypowym jak na Japonię - A4.

Prospekt Lexusa wydano w 1997 roku jako rok modelowy 1998 - był to pierwszy prospekt tego modelu w Stanach. Format nieco większy od A4


Podobnie jak w prezentowanym prospekcie Lexusa LX tydzień temu, tak i tu jedną stronę poświęcono na zestaw kolorów i tapicerek dostępnych w tym samochodzie. Próbki są w klejone, a nie nadrukowane farbą drukarską. W ten sposób można oddać wierniejsze kolory nadwozi


W Internecie jest wiele filmów modelu Cygnus. Wybrałem dla Was moim zdaniem najlepszy, obrazujący w pełni charakter tego samochoduBrak komentarzy:

Prześlij komentarz