29 grudnia 2014

TOYOTA NA ŚWIECIE

Toyota to jeden z największych producentów samochodów na świecie. O popularności pojazdów tej marki zdecydowała niebywała jakość wykonania, która wprost przekłada się na długą bezawaryjną eksploatację. Toyoty znaleźć można praktyczni na wszystkich kontynentach świata, w rejonach gdzie pojazdy innych marek często przedwcześnie kapitulują. Tak duża popularność wymusiła na producencie otwarcie fabryk poza granicami Japonii, czego efektem jest bardzo zróżnicowana gama modelowa na całym świecie. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam kilka prospektów Toyoty prezentujące gamę modelową na rynek japoński, bliskowschodni, brazylijski, amerykański i europejski.Zaczynamy od prospektu prezentującego gamę modelową w 2003 roku dla klienta japońskiego. Zauważcie, że niektóre modele znane są u nas w Europie pod marką Lexus


Toyota to nie tylko samochody...
Gama modelowa Toyoty z 1983 roku dla krajów z Bliskiego Wschodu
Tu mamy prospekt brazylijski i oferta Toyoty oraz Lexusa z roku 2001

Następne dwa prospekty pochodzą z USA. Pierwszy z nich wydany w 1983 roku prezentuje gamę modelową na rok 1984


Drugi zaś to już rok 2003
Toyota Echo - dwudrzwiowy Yaris Sedan...

Na koniec przenosimy się do Europy. Co prawda każdemu z nas znane są Toyoty oferowane w Europie, ale przypomnę gamy modelowe z wybranych lat. Tak dla porządku. 

Tu mamy niemiecki prospekt wraz z cennikiem z 1983 roku


Kolejny niemiecki prospekt (też w komplecie z cennikiem) - rok 1991Na sam koniec zostawiłem dwa najświeższe prospekty. Oba wydane dla Toyota Motor Poland Company w 2014 roku. Pierwszy - gama modelowa 2014 - zasługuje na uwagę dzięki formie w jakiej został wydany: format A4, klejonym grzbietem, matową okładką, a na niej nadrukowane napisy transparentnym lakierem. W podobnej konwencji w Polsce wydano prospekty modelu Land Cruiser. Przypomnę, że w Niemczech - uchodzących za rynek wzorcowy - wciąż wydawane są zwyczajne prospekty w formacie zbliżonym do A5Prospekt prezentujący hybrydowe modele Toyoty na rok 2014 jest drugim polskim prospektem zasługującym na uwagę. Kwadratowy format jest zastosowany tylko w przypadku tego prospektu, ie można go pomylić z żadnym innym tego producenta. Wewnątrz na początkowych stronach czytelnik poznaje sposób działania hybrydy, rodzaje napędów i zalety rozwiązań stosowanych przez Toyotę. Następnie prezentowana jest aktualna gama modelowa, a po niej modele prototypowe: FCV Concept napędzany ogniwami wodorowymi i Yaris Hybrid-R Concept, której napęd w sumie (silnik spalinowy + 2 elektryczne) generuje moc 420 KM. Prezentację kończą dwie Toyoty przeznaczone do wyścigów w LeMans: Toyota TS030 i TS040, której łączna moc układu hybrydowego wynosi aż 1000 KM. Poniżej wybrane strony tego prospektuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz