31 października 2014

SZYBKA WRZUTA: ARRINERA HUSSARYA

Chyba bardziej gorącego "njusa" w Czytelni jeszcze nie było. Ledwie w zeszłym tygodniu odbyły się testy pierwszego polskiego supersamochodu Arrinera Hussarya, a już w kolekcji autoArchiwum zagościł jego prospekt! Jego wartość kolekcjonerska już dziś jest ogromna, a z biegiem czasu będzie już tylko rosnąć. Jesteście pierwszymi Drodzy Czytelnicy, którzy zobaczą ten wyjątkowy prospekt. Dlatego też nie przedłużam więcej i zapraszam do prezentacji.


Kilka słów o samochodzie. Arrinera Hussarya to pierwszy polski supersamochód, którego pierwsze 33 egzemplarze - przeznaczone głównie dla kolekcjonerów w Europie, Chinach i na Bliskim Wschodzie - prawdopodobnie powstaną na śląsku w Gliwicach. Arrinerę charakteryzują niczym nie skażone, czyste linie nadwozia, a także wręcz idealne proporcje nadwozia. Co więcej, mocny 650-konny silnik o pojemności 6,2 litra w połączeniu z dopracowaną aerodynamiką nadwozia czynią z Hussaryi mocnego konkurenta dla McLarena, Lamborghini, czy Ferrari. 

Prospekt wydany został w sposób bardzo elegancki i wyjątkowy: matowa okładka pokryta jest materiałem przypominającym gumę, a stylizowana liczba "33" na przedniej okładce i sylwetka samochodu na tylnej okładce nadrukowane są za pomocą czarnego lakieru. Wspomniana liczba "33" to ilość samochodów, jaka powstanie w ramach pierwszej serii. Opisy w języku angielskim przedstawiają Arrinerę, "przemycając" raz po raz już finalną specyfikację samochodu. Na 6 i 7 stronie widzimy wnętrze Hussaryi, choć należy tę grafikę traktować jako poglądową, bowiem nad ostatecznym kształtem wnętrza właśnie pracuje biuro stylistyczne Lc&Andre. Ogólnie prospekt ma 20 stron, a jego format jest nieco większy od A4.
6 komentarzy:

 1. Pięknie wygląda:)
  Czyżby zaczęli sprzedaż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Auto przechodzi jeszcze ostatnie szlify i jest już po pierwszych testach. Sam jestem ciekaw kiedy pierwsza stuka ujrzy światło dzienne. Mam nadzieję że już niedługo :)

   Usuń
 2. Brakuje jakiegokolwiek zdjęcia na żywo. Prospekt z modelu 3D? Nie dziwi was tak słabe wydanie? To tylko 33 sztuki, więc nie muszą drukować 3 tysięcy prospektów ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało być 300 tys.

   Usuń
  2. Skoro dopiero w ostatnich dniach nadwozie nabiera ostatnich szlifów to jak mogły być prawdziwe zdjęcia samochodu?

   Co do samego prospektu - wydanie bynajmniej nie jest słabe.

   Usuń
 3. tylko te zszywki psują efekt...

  OdpowiedzUsuń