8 września 2014

MIKS CHIŃSZCZYZNY

Dzisiejszy wpis jest nieco później niż zwykle. A to wszystko za sprawą wystawy Classic Moto Show, na której przez 3 dni można było na żywo oglądać wybrane prospekty z kolekcji. Wystawa pochłonęła na tyle mój czas, że niestety nie dało się już wygospodarować choć chwili na napisanie kolejnych wpisów. Proszę Was o wyrozumiałość w tym względzie Drodzy Czytelnicy. Podczas selekcji prospektów na wystawę wybrałem też na dziś kilka prospektów z Państwa Środka. Są to firmy w większości nieznane w Europie, dlatego tym bardziej warto popatrzeć, co porusza się po drogach za Wielkim Murem.


Zaczynamy od klonu (albo i "kontynuacji") Seata Toledo produkcji SAIC-Chery
Ładny laminowany folder, wydrukowany na grubym papierze  przedstawia Europestar Lotus L3 Sedan. Europestar to marka samochodów produkowanych przez brytyjsko-chińską spółkę, w skład której wchodzi Lotus Group oraz Jinhua Youngman Vehicle Co., LtdNajbardziej obszernym prospektem w dzisiejszym zestawieniu jest prospekt Dongfeng S30. Prospekty podobnej objętości typowo chińskich marek są rzadkością, przeciętnemu Chińczykowi - jeśli go w ogóle stać na samochód - wystarczy poglądowy folder. Grube prospekty, często w ekskluzywnych wydaniach prezentują auta z najwyższej półki: Porsche, Mercedes, Maybach itp.
Geely to marka znana na Starym Kontynencie. Zdążyła się już zadomowić na Ukrainie i w Rosji, ale wciąż nie może do siebie przekonać mieszkańców Europy Zachodniej. Mimo to, wciąż próbuje swoich sił m.in. wystawiając się na targach we Frankfurcie.

Poniższy jednokartkowy folder dostępny był właśnie na IAA Frankfurt 2005
A tu już lokalny - chiński - prospekt. Diabeł, przepraszam kierowca Geely ubiera się u Prady!A na koniec zostawiam coś, co przypomina mi tuning Hummera, a nazywa się American Terminator!

2 komentarze: