14 lipca 2014

ISUZU - JAPOŃSKA GAMA MODELOWA Z 1995 I 1998 ROKU

Isuzu to jedna z najstarszych firm motoryzacyjnych w Japonii produkująca pojazdy terenowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy (dawniej także samochody osobowe). Mocną stroną firmy są też silniki. Tak się jednak jakoś złożyło, że na świecie tylko nieliczne pojazdy tego producenta sprzedawane są pod marką Isuzu, dlatego też jest ona stosunkowo słabo znana. Nie można już tego powiedzieć o samych pojazdach, które z powodzeniem służą w wielu krajach jako Hondy, Ople, Bedfordy, Vauxhalle, czy Holdeny. Isuzu mając raz po raz kłopoty finansowe wyspecjalizowało się produkując pojazdy tylko takie, które przynoszą firmie zyski. Stąd też w latach 90-tych podjęto decyzję o zakończeniu produkcji samochodów osobowych, a ostatnie generacje modeli Aska i Gemini to odpowiednio Honda Accord i Honda Domani ze znaczkami Isuzu. Dziś zaprezentuję Wam 2 prospekty przedstawiające gamę modelową na rok 1995 i 1998 wydane na rynku japońskim.


Pierwszy z prezentowanych dziś prospektów wydany został w 1995 roku specjalnie na 31-wszą wystawę samochodową w Tokio. Na 16 stronach przedstawione są wszystkie pojazdy tej firmy. Samo wydanie jest dość ciekawie skonstruowane: od "przodu" oglądamy samochody terenowe i osobowe, od "tyłu" pojazdy dostawcze, ciężarowe i autobusy - nawet strony są ponumerowane od "przodu" i od "tyłu". Oprócz powszechnie nam znanych "terenówek" w prospekcie są również osobowe Hondy przemianowane na Isuzu Aska i Gemini oraz dostawczy Nissan sprzedawany pod marką Isuzu Fargo. Nie mniej interesujące są prototypy Deseo i Aisance oraz specjalizowane ciężarówki mające wiele zastosowań naraz


Drugi z prezentowanych prospektów przedstawia tylko samochody osobowe i terenowe oferowane w Japonii w 1998 roku. Na 10 stronach swoje miejsce ma każdy z modeli wraz fotografiami poszczególnych jego wersji dzięki czemu w łatwy i szybki sposób czytelnik zapoznaje się z gamą modelową producentaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz