3 marca 2014

RYWALIZACJA PORSCHE W LE MANS


Już 4 marca podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie Porsche ogłosi wielki powrót do sportu. Firma wraz ze swoim najnowszym modelem Porsche 919 Hybrid powróci w wielkim stylu do rywalizacji w słynnym 24-godzinnym wyścigu LeMans. Pełną relację z prezentacji można będzie oglądać na żywo przez Internet (kliknij tutaj). W historii samochody Porsche wygrywały wielokrotnie ten arcytrudny wyścig, co uwiecznione zostało na plakatach reklamowych oraz w oryginalnym prospekcie Porsche 956.

Prospekt choć na taki nie wygląda, jest oryginalnym wydaniem (numer katalogowy WVK 130020). Zwyczajny papier, nieco grubszy od gazetowego, bark wyraźnie odróżniającego się od reszty layoutu okładki. Jednak nie o wygląd w tym przypadku chodzi. Czerwone litery na okładce dumnie głoszą Three at the top. Tak, całe podium należało do samochodów Porsche 956! Na 6 stronach zamieszczono relację z całego wyścigu bogato ilustrując to wydarzenie. Na ostatniej stronie sylwetki kierowców dopełniają całości. 


Na uwagę zasługują również wydane przez Porsche plakaty. Każdy z nich jest kawałkiem historii firmy w wyścigach LeMans. Cóż, czekamy i w tym roku na plakat wydany z okazji kolejnego zwycięstwa.


Źródło użytych w artykule zdjęć: Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz