6 grudnia 2014

NOWOŚCI W ARCHIWUM #24

Dziś kolejna porcja Nowości w Archiwum. Właściwie porcyjka (coś jak Happy Meal), bo całą moją uwagę pochłonął kalendarz i powolne wygaszanie fanpage`a. Zresztą w kolekcjonowaniu wcale nie chodzi o ilość, a o jej kompletność. Dlatego też czasem skuszę się na jakiś większy zestaw z likwidowanych kolekcji, a czasem firmy przesyłają całą aktualną gamę prospektów (jak np. zrobiła to niemiecka Toyota w zeszłym tygodniu). Choć nie jest tego dużo, popatrzcie co nowego zawitało do autoArchiwum.


Najnowsze wydanie Porsche 911 - komplet w postaci katalogu głównego i katalogu Porsche 911 Exclusive (taki sam jak w wydaniu poprzednim i jak w 911 Turbo)Zestaw z Wielkiej Brytanii z czasów gdy Bentley i Rolls-Royce były jeszcze jedną firmą. Nie są to typowe prospekty, ale z pewnością publikacje te są kapitalnym uzupełnieniem kolekcji pod względem merytorycznym.

Oryginalny folder Bentleya zawierający testy prasowe modelu Arnage Red Label, a także wydanie specjalne czasopisma Autocar o udziale Bentleya w wyścigach LeMansThe Motorola Alpine 93 to  "pamiętnik" z podróży zabytkowym Rolls-Royce`m w 100-lecie słynnej podróży alpejskiej tym samochodem w 1904 roku (sentymentalna podróż odbyła się w 1993 roku). Ponadto w zestawie znalazło się wydanie specjalne czasopisma Motor z artykułami o Rolls-Roysie i Bentleyu (wydanie z 1986 roku). Na szczególną uwagę zasługuje Rolls Royce & Bentley 60th Anniversary Pageant Goodwood - jest to bardzo rzadki folder wdany w 1964 roku z okazji 60 rocznicy imprezy w Goodwood; mnóstwo zdjęć, artykułów i reklam z epoki


The Motorola Alpine 93


Rolls Royce & Bentley 60th Anniversary Pageant Goodwood
Wczesny kilkunastostronicowy prospekty Nysy 521

Parę dni temu otrzymałem także paczkę-niespodziankę z Mercedesa, a w niej gadżety i ekskluzywny prospekt Mercedesa S Klasy. 
Reprinty z magazynów i firmowe czasopisma (szczególnie te przeznaczone tylko dla pracowników) to nieocenione źródło wiedzy o danym modelu, w którym często jest więcej informacji niż w prospekcie. Do kolekcji dołączyły materiały, w których wiodącymi tematami są mdele SL i Klasy SChiński Shanghai-Volkswagen PoloDwa polskie prospekty lat 90-tych: gama ciężarowych Volvo i Peugeot 106Polskie wydania BMW X6 i M5Świeżutkie, jeszcze gorące nowości Fiata - 3 prospekty wydane w zeszłym miesiącu, w tym pierwszy prospekt Fiata 500X, którego premiera odbędzie się dopiero w... styczniu 2015! 
Niemiecki dystrybutor Toyoty podszedł bardzo profesjonalnie do mojej prośby: po upewnieniu się co dokładnie potrzebuję przesłał pełną gamę aktualnych prospektów, a do nich foldery z akcesoriami oraz cenniki. Po prostu kompletRzadko się zdarza, by niemieckie wydania prospektów były skromniejsze niż ich polskie odpowiedniki. O ile w polskim salonie znajdziemy piękne grube katalogi w formacie A4 Toyoty Land Cruiser, to w Niemczech prospekty tych modeli wydane są w tradycyjny sposób (seria w formacie zbliżonym do A5)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz