3 listopada 2014

SUZUKI ESCUDO - RDZENNA VITARA

Dzisiejszy wpis, choć długi nie będzie, stanowi wstęp do cyklu w sumie 3 wpisów. Mowa tu o Suzuki Escudo znanym w Europie pod nazwą Vitara. Skupimy się na generacji pierwszej, która była wytwarzana także jako Santana oraz Geo. Dziś zaprezentuję Wam japońskie prospekty Suzuki Escudo z lat 1990-1992, w następnych dniach prospekty Santana Suzuki (wśród nich również Vitara) oraz Geo wraz z modelem Tracker. Tak więc zapraszam do prezentacji prospektów Escudo.


Bohater dzisiejszego wpisu jest chyba jednym z najbardziej rebrandowanych samochodów, zaraz po Isuzu. Iluż on nazw nie miał! Santana, Geo, Chevrolet, GMC, Mazda, Pontiac, że o nazwach modelowych już nie wspomnę. Samochód występował zarówno w wersji krótkiej, jak i przedłużonej, dzięki czemu wpisywał się w większość potrzeb klientów. Nazwa Escudo występowała tylko na japońskim rynku. 

Prospekt z 1990 roku


Prospekt z 1991 rokuProspekt z 1992 rokuPojutrze zapraszam na prezentację prospektów Santana Suzuki


4 komentarze:

 1. Jak to jest z tym Escudo Resintop? W google grafice, zdaje mi się, wyskakuje tylko jedno poprawne zdjęcie (w dodatku z jednego z tych katalogów). Robiąc mały research, udało mi się znaleźć numer modelu, to jest: E-TA01R. Na to hasło można znaleźć już zdecydowanie więcej trafniejszych zdjęć. Ponadto znalazłem schemat dachu i parę ogłoszeń tylko jednego egzemplarza (o, np. tu: https://www.tradecarview.com/used_car/japan%20car/suzuki/escudo/15345184/). Ktoś wie więcej na ten temat?? Bo naprawdę zaciekawił mnie ten model :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę się wypowiedzieć tylko z obserwacji zdjęć w powyższych prospektach. Wyglądana to, że wersja Resintop to kabriolet, czyli Escudo Convertible z nadbudówką w miejscu składanego miękkiego dachu. Ciekawe tylko, czy owa nadbudówka może być zamontowana na samochodzie bez konieczności demontażu mechanizmu składania miękkiego dachu

   Usuń
  2. Z tego schematu (http://suzuki.epcdata.ru/escudo/193_ta01r-2/body/688/) wygląda na to, że niestety trzeba. Co do samego dachu, to na jakiekolwiek ogłoszenia nie udało mi się natrafić.

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że dach ten wstępował tylko już jako zamontowana część w Escudo Resintop, którego - zauważ - nie oferowano już w 1992 roku

   Usuń