13 października 2014

TOYOTA CURREN - 2-DRZWIOWE COUPE TYPU NOTCHBACK

Toyota Celica znana jest chyba na każdym kontynencie. Przez wiele lat model ten wyrobił sobie markę na tyle rozpoznawalną, że dodawanie słów sportowy, czy coupe stało się zbędne. Wszyscy wiedzą co to za auto. Mało kto spoza Japonii wie jednak, że Celica 6-tej generacji miała "siostrę" - Toyotę Curren - dostępną na wyłączność tylko w sieci dealerskiej Toyota Vista. Oba samochody zbudowane były na tej samej płycie podłogowej T200, dzieliły te same silniki, a i wnętrza były podobne. To co ich różniło to przede wszystkim front (w miejsce okrągłych jak w modelu Celica wstawiono prostokątne) i stopniowana tylna część nadwozia (tzw, notchback). Produkcja Toyoty Curren trwała 4 lata (1994-1998) i zakończyła się tylko na tej jednej generacji. Po tym krótkim wprowadzeniu popatrzmy zatem na prospekt.

Jak wiele japońskich prospektów w kolekcji autoArchiwum, tak i ten jest pierwszym wydaniem, które ukazało się na premierę modelu w 1994 roku. Format typowy dla prospektów z Kraju Kwitnącej Wiśni (większy od A4), a jego "objętość" to 28 stron.


Zainteresowanym polecam również wpis o prospektach modelu Celica, w tym bliźniaczej 6-tej generacji: TOYOTA CELICA - PRZEGLĄD WYBRANYCH PROSPEKTÓW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz