6 kwietnia 2014

HORCH 8

Samochody Horch były synonimem luksusu, elegancji i niezawodności. Pod maskę trafiały silniki 6- i 8-cylindrowe, a pojawił się też model z 12-cylindrami. Niestety mimo wszystkich swoich zalet marka nie miała szczęścia i po włączeniu jej  1932 roku do grupy Auto Union nigdy nie została reaktywowana. Szkoda, bo kto wie, może na tak dziś modnej fali reaktywacji brandów Phaeton zanotowałby lepsze wyniki sprzedaży pod marką Horch, a nie VW. Zagadkę zostawiam specom od marketingu. Wam natomiast drodzy Czytelnicy przedstawiam w krótkiej galerii 2 przedwojenne prospekty Horcha 8. 

Pierwszy z nich to 16-stronicowy prospekt wydany w 1931 roku. Zaprezentowana jest pełna paleta wersji, włącznie z karoseriami Pullmana. Każda z wersji zawiera zdjęcie oraz krótki opis. Firma oferowała również firmom karosującym podwozia z 8-cylindrowymi silnikami, o pojemnościach 4,4.5 oraz 5 litrów. 


W kolekcji jest też dość ciekawy folder poświęcony Horchowi 8 w specjalnym wyposażeniu (tzw. Sonderausführung). Pomimo tylko 4 stron zawiera on pełny opis tej wersji poparty kilkoma fotografiami. Wydany został wcześniej niż prospekt prezentowany wyżej - w 1930 roku
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz