23 marca 2014

MERCEDES SLS AMG GT FINAL EDITION W MATERIALE WEWNĘTRZNYM

Po 4 latach produkcji przychodzi pora na pożegnanie się z Mercedesem SLS AMG, czego ukoronowaniem jest ostanie 350 sztuk limitowanej edycji Final Edition. Egzemplarze tej edycji zapewne będą miały w przyszłości najwyższą wartość z całej gamy SLS AMG. Już dziś w zakupie Mercedes SLS AMG GT Final Edition jest o 98 800 zł droższy od wersji "podstawowej" (o ile można użyć takiego określenia przy tego typu samochodzie), a jego cena znacznie przekracza barierę miliona złotych! Prospektów tej wersji jeszcze nie widziałem, pojawiają się na aukcjach cenniki z rynku austriackiego, ale w kolekcji autoArchiwum jest już Vorteile SLS AMG GT Final Edition! Folder przeznaczony tylko do wewnętrznego obiegu wśród pracowników koncernu Daimler, niedostępny w ogóle dla klientów.


Jak już wspomniałem samochód w edycji Final Edition różni się od wersji podstawowej. Wiele dodatkowych elementów zaczerpnięto z pakietu Designo, zarówno z zewnątrz jak i we wnętrzu. Z zewnątrz uwagę przykuwa karbonowa maska silnika i spoilery oraz inne felgi dostępne w rozmiarach 19 bądź 20 cali. Wewnątrz oprócz wielu karbonowych dodatków i tapicerki z palety tapicerek Designo obowiązkowym elementem jest tabliczka z numerem egzemplarza (jeden z 350). O silniku oraz jakichkolwiek parametrach technicznych niestety nie wspomniano.

Folder Vorteile jest folderem przeznaczonym tylko do użytku wewnętrznego w koncernie Daimler. Ma on specjalne uszka na zszywkach umożliwiające wpięcie go w segregator u sprzedawcy. Vorteile wydawane są dla każdego modelu (a nawet wersji) z osobna. Prezentowany dziś egzemplarz ma 16 stron i wydany został we wrześniu 2013 roku.

 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz