3 października 2014

SZYBKA WRZUTA: VOLGA, ELITE, LADA

Dzisiejszy wpis jest zapowiedzią nadchodzących tematów. W kolekcji autoArchiwum jest bowiem dość sporo prospektów radzieckiej/rosyjskiej motoryzacji dziś już trochę zapomnianej. Sam prospekt, który dziś zaprezentuję jest równie interesujący: wydany przez fińskiego importera - firmę Konela - zawiera samochody 3 producentów: VAZ (samochody Lada), Moskwicz (tu oferowany pod marką Elite) oraz GAZ (model Volga). 

Jednocześnie dzisiejszy wpis jest ostatnim wpisem, jaki w Czytelni pojawia się regularnie (nie rzadziej niż co 2 dzień). Nie oznacza to jednak, że Czytelnia przestaje istnieć. Raz na jakiś czas będą się pojawiać wpisy o prospektach z każdego zakątka świata, a projekt autoArchiwum będzie rozwijany z takim samym zaangażowaniem jak do tej pory.


Wróćmy jednak do prospektu. Jest on wydany na ciekawym marszczonym papierze (na podobnym wydawane były Mercedesy w latach 70-tych). O tym, że prospekt w całości powstał w krainie reniferów, świadczą fińskie tablice rejestracyjne na zdjęciach. Na 16 stronach zaprezentowana jest gama modelowa dostępna w Finlandii w roku 1978


2 komentarze:

  1. Fajnie, że będą prezentowane wytwory radzieckiego przemysłu motoryzacyjnego, ale szkoda że nowe wpisy będą pojawiały się rzadziej, choć rozumiem, że takie regularne prowadzenie bloga to bardzo czasochłonna rzecz. Trzymam kciuki i życzę dalszego powodzenia w propagowaniu najfajniejszego hobby świata - czyli zbierania prospektów :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ech , chciałoby się mieć taką Wołgę ...

    OdpowiedzUsuń